DIY - Tablica korkowa z organizerem

22 marca 2014


Dziś przychodzę do was z postem DIY,tym razem zaprezentuje wam jak w łatwy sposób odmienić swoją tablicę korkową i połączyć to z organizerem na długopisy,kredki,flamastry etc.
Co potrzeba nam do odnowy naszej tablicy? pędzel,farby plakatowe,taśma dekoracyjna,szpilki do przypinania i pojemniki biurowe na długopisy.

Tablica przed zmianą:


Od czego zaczęłam? od pozbywania się naklejek z góry tablicy,nie powiem,było ciężko zwłaszcza,że naklejki te były przyklejone tam od paru lat,potem obkleiłam ramę tablicy taśmą dekoracyjną (koszt takiej taśmy to 7 zł za 6 sztuk) następnie wybieramy sobie kolor farby,szeroki pędzel i malujemy :)

Kiedy już nasza tablica wyschnie możemy przejść do przyczepiania naszych pojemniczków.
Najbardziej polecam te w "siatkę" gdzie bez kombinowania możemy wpiąć nasze szpilki.
Szpilki wpinamy od środka pojemniczka na górze i na dole.
Tak wygląda mój organizer:


Efekt końcowy już z organizerem:


Czytaj dalej »

Jak dodać własne tytuły gadżetów

12 marca 2014


W dzisiejszym poście kolejny tutorial,tym razem dotyczy on tytułów gadżetów,jest to bardzo prosta rzecz,ale nadal większość z was nie wie jak to zrobić. Najlepsze w tym wszystkim jest to,że nie musimy mieszać w swoim kodzie HTML,wystarczy nam tylko jedna mała opcja,mianowicie "dodaj obraz" i dwa kody CSS


1. Wchodzimy w szablon - dostosuj - zaawansowane - dodaj arkusz css i wklejamy tam kod:

.column-right-outer h2 { 
display:none; 
}
Kod ten umożliwia nam usunięcie tytułów
Przed:

Po:


2. Następnie wchodzimy w układ - dodaj gadżet - obraz


Z pośród naszych obrazów wybieramy rozdzielone już tytuły gadżetów 


Wpisujemy tytuł naszego gadżetu następnie klikamy wybierz plik i zapisz Żeby zmniejszyć odległość między gadżetami wchodzimy szablon - dostosuj - zaawansowane - dodaj arkusz css i wpisujemy kod: 

.sidebar .Image {margin-bottom: -42px;}

Oczywiście wartość -42px można dowolnie zmieniać

Czytaj dalej »

Kategorie wyglądające jak strony

11 marca 2014


Dzisiaj przygotowałam dla was mały tutorial dotyczący kategorii, zapewne większość z was chciała mieć w swoich stronach odnośnik do postów dotyczących jednej tematyki, wiadomo kategorię po dodaniu wyglądają i zachowują się inaczej niż strony, więc co zrobić, aby nie było widać tej różnicy?
Nic prostszego, po prostu trzeba utworzyć stronę z linkiem, zapewne też większość z was zauważyła, że zmieniło się trochę rzeczy jeżeli chodzi o strony i w zakładce "strony" nie ma możliwości dodania stron, które przeniosą nas na inne, ale nie ma co się martwić, że blogger pozbył nas tej opcji całkowicie, jest ona nadal z tym, że trochę ukryta i teraz chce wam wszystko pokazać krok po kroku


1. Dodajemy do postów etykiety


2. Następnie wchodzimy w Układ-dodaj gadżet 
3.Wybieramy 'etykiety" 

4. Następnie zmieniamy z opcji "wszystkie etykiety" na "wybrane etykiety" i klikamy "edytuj" otworzy nam się lista etykiet i zaznaczamy,które mają być wyświetlane i klikamy "zapisz"

5. Następnie znowu klikamy na "dodaj gadżet" i tym razem szukamy gadżetu "strony" 

6.Otworzy nam się okno ze stronami i klikamy "dodaj stronę z linkiem"

7. Otworzy nam się okienko gdzie wpiszemy nazwę strony i dodamy do niej odnośnik,należy w nowej karcie otworzyć sobie swojego bloga i w nowych kartach otworzyć każdą kategorię "etykietę" aby skopiować link 


8.Po zapisaniu będzie to wglądać tak: 


Robimy tak z każdą kategorią,którą chcemy dodać 

8. Na koniec wygląda to tak: 

Chyba,że ktoś ma dodany kod na zmianę wyglądu kart to będzie wyglądać to tak: Czytaj dalej »

Prymitywny decoupage - ramka DIY

9 marca 2014


Pomysł na dzisiejszego posta przyszedł całkowicie niespodziewanie, mianowicie przypomniało mi się, że jeszcze jak byłam małą dziewczynką i chodziłam grzecznie na kursy plastyczne uczyliśmy się robić decoupage w trochę prymitywny sposób - wiadomo nikt małym dzieciom, które się dopiero zapoznawały z tą techniką nie da na dzień dobry odpowiednich materiałów, więc uczyliśmy się na lakierze do włosów, jajku i zwykłych serwetkach kupionych w sklepie za rogiem + oczywiście dostaliśmy kawałek drewienek i właśnie w tym wpisie pokażę ten prymitywny sposób. Wiem, że są osoby, które nigdy nie spróbowały tej techniki, a bardzo by chciały. Wiem też, że parę osób zniechęciła do tego cena materiałów, no bo wiadomo jak czegoś jeszcze nie umiemy, to nie chcemy kupować nie potrzebnie, jeszcze nam się to nie spodoba i co wtedy z tym wszystkim zrobić. Dlatego uważam, że ten prymitywny sposób jest najlepszy na naukę i jednocześnie na przekonanie się czy będziemy chcieli to kiedyś jeszcze zrobić. Koszt tego jest nie wielki, rzeczy, które nam będą do tego potrzebne to pędzelki gruby i cienki, lakier do włosów, jajko, kolorowe serwetki, farby i stara ramka lub jakieś stare pudełko.
Zaczynamy!

1.Przygotowujemy sobie następujące przedmioty: nożyczki, serwetki, lakier do włosów, jajko, dwie małe miseczki, farby, pędzelki, kubeczek z wodą, ramka/stare pudełko i oczywiście jakaś podkładka aby nie zabrudzić mebli2. Bierzemy białą farbę i malujemy nią nasz przedmiot. Stopniowo nakładamy kolejne warstwy farby. Kiedy nasz przedmiot będzie pokryty białą farbą czekamy aż wyschnie (szczególnie jak przedmiot jest śliski jak w moim przypadku ramka), następnie wybieramy dowolny kolor farby jakim ma być pokryty nasz przedmiot i również nakładamy stopniowo i czekamy do wyschnięcia. 3. Przez ten czas kiedy nasza ramka będzie schła,możemy zabrać się za wycinanie i rozdwojenie serwetek oraz za rozdzielenie jajka - żółtka od białka 

4. Kiedy nasza ramka już wyschła przykładamy nasze wycięte elementy do naszego przedmiotu i dopasowujemy. Następnie jak już dopasujemy odkładamy serwetkę na bok i małym pędzelkiem niewielką ilością białka malujemy miejsce gdzie nasza serwetka ma się znajdować 


Serwetki przyklejamy bardzo delikatnie, żeby nam się nie rozerwały, jeżeli nie wycięliśmy wcześniej odpowiednio serwetki, to musimy poczekać chwile aż wyschnie i delikatnie nożykiem odciąć.

5. Przyznam się, że przyklejałam te serwetki mało dokładnie tzn źle ucięte, ale akurat w moi przypadku nie było to bardzo konieczne, ramka po przyklejeniu serwetek wyglądała tak:


6. Następnie lakierujemy miejsca, gdzie znajduje się nasza serwetka 


7. Siódmy i ostatni punkt, dopracowujemy nasz przedmiot, malujemy, dodajemy dodatkowe dekoracje, naklejki, kokardki co chcecie i lakierujemy całość, efekt: 


Jak się wam podoba? ;) 
Czytaj dalej »

Jak zrobić nagłówek ze zdjęć na bloga

8 marca 2014


Ostatnio jedna osoba prosiła mnie o to, żebym zrobiła wpis o tym jak robi się nagłówki. Nie jest to nic trudnego, jednak, wbrew pozorom wiele osób ma z tym problem. Program, z którego będę korzystać jest (tak myślę) wszystkim znany i nie należy do najtrudniejszych. Do tego wpisu wybrałam internetowe program, który ma jeden duży plus, bo nie trzeba go pobierać na komputer i jest w pełni darmowy. Mowa tu o internetowym edytorze Pixlr Express, który znajdziecie TU .

1. Po uruchomieniu PE, wybieramy collage2. Następnie otwiera nam się strona, gdzie możemy stworzyć kolaż. Musimy zmienić na układ poziomy, aby zdjęcia były koło siebie. W tym celu klikamy okienko z napisem "layout". 


3. Gdy już wybierzemy odpowiedni układ, najeżdżamy na kwadracik w kolażu, pojawi nam się "+" klikamy na niego i dodajemy zdjęcia.

4. Kiedy już wybierzemy zdjęcia, na dole pod naszym kolażem mamy opcje, które możemy wykorzystać lub możemy zakończyć nasz proces tworzenia i kliknąć "Finished".


5. Po kliknięciu "Finished", pojawią nam się inne opcje, które możemy wykorzystać przy tworzeniu nagłówka, w tym dodawanie tekstu i na tej opcji się skupimy. 6. Zmieniamy nazwę nagłówka na naszą i klikamy "save" 

Czytaj dalej »