Zrób sobie notatnik

29 września 2014


Dzisiaj przedstawię wam pomysł na własnoręcznie robiony notatnik od A do Z.
Wiadomo nie od dziś, że jeśli zrobi się coś samemu, to cieszy bardziej niż jakbyśmy kupili. Od jakiegoś czasu z siostrą szukałyśmy notatnika, na takie luźne zapiski, nie za gruby i nie za cienki, jednak obie mamy jedno spore wymaganie, mianowicie lubimy jak okładka naszych notatników jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego postanowiłyśmy zrobić je same, z tyloma stronami ile nam potrzeba oraz z własną okładką.Poniżej przedstawiona jest lista rzeczy, które będą nam potrzebne.
Elementy dekoracyjne, to oczywiście kwestia gustu, od was zależy co chcecie aby widniało na waszych notatnikach, to samo tyczy się papieru kolorowego.
Tekturka najlepiej po starej teczce lub po bloku A3

1. Pierwszym zasadniczym punktem jest stworzenie środka notatnika, czyli musimy poskładać i połączyć ze sobą kartki, w tym celu będzie nam potrzebna igła i nić - najlepiej biała.Kiedy nasze kartki zostały złożone na pół, wsadzamy je jedna w drugą i znajdujemy środek naszego notesu,następnie rysujemy kreski, przez które będzie przechodzić nasza nitka, a następnie zszywamy2. Następnym etapem jest stworzenie tzw. podstawy pod okładkę. W tym celu będzie nam potrzebna kartka z bloku technicznego, składamy ją na pół i przez te same punkty co wcześniej przyszywamy do naszych kartek. Kiedy już to zrobimy, kładziemy nasz rozłożony notes na tekturkę i zaginamy ją tak, aby przyczepić do papieru technicznego. Aby zagiąć tekturkę u góry i dołu, należy naciąć naszą tekturkę, tak aby nie stanowiła nam problemu przy zaginaniu. 

3. Kiedy nasza tekturka jest już przyczepiona, bierzemy nasz notatnik i rozłożony odwracamy na drugą stronę i nakładamy klej. Następnie bierzemy dwie kartki kolorowego papieru i przyklejamy jeden na jedną stronę, drugi na drugą (w przypadku bloku kolorowego A3 wystarczy jedna kartka) z innego koloru (lub tego samego) po przyklejeniu kolorowych kartek przyklejamy grzbiet.4. Teraz zostaje tylko udekorować naszą okładkę, efekt końcowy:
Czytaj dalej »

Pudełko na drobiazgi DIY

24 września 2014


Uwielbiam wszelkiego rodzaju pudełka, najbardziej moją uwagę przyciągają te wyjątkowe z tzw klimatem, do takich mam szczególną słabość. Nie zawsze służą mi do przechowywania różnych rzeczy, nie raz doszukuje się drugiej opcji do zastosowania. Jestem dość wymagającą osoba, jeśli chodzi o dodatki do domu, dlatego częściej sięgam po materiały, które mam już w domu i daje im szanse na "drugie życie". Takim oto sposobem powstało pudełeczko, które jest tematem postu.
Materiały jakie będą nam potrzebne do zrobienia pudełeczka, znajdzie każdy w swoim domu, kolor pudełeczka jak i dodatki każdy wybiera według własnego uznania, ja zrobiłam je w kolorze błękitnym i dodałam niebieską wstążkę, chciałam aby moje pudełeczko sprawiało wrażenie delikatnego, subtelnego.Rolka po taśmie dwustronnej,ale również w tej roli sprawdzi się rolka po taśmie klejącej szerokiej.
Tekturka,może być to z bloku jak i z kołozeszytu A4,ważne jest aby wcześniej obrysować na niej naszą rolkę,ponieważ posłuży nam to za spód naszego pudełeczka.
Pędzel do malowania rolki - najlepiej sprawdzi się w tym twardy i szeroki.
Do przyklejania materiału lub innych ozdób,najlepiej jest użyć kleju magicznego,dostępny w każdym sklepie papierniczym.

1. Na początek wycinamy nasze odrysowane koło,które posłuży nam za spód.


2. Następnie bierzemy naszą rolkę i smarujemy brzegi klejem w celu przyklejenia naszego spodu.


3. Malujemy naszą rolkę,na dowolny kolor,u mnie jest to błękitny (pomieszanie farby białej z niebieską)4. Po wyschnięciu przyklejamy elementy dekoracyjne


Efekt końcowy:Ja ze swojego pojemniczka postanowiłam zrobić świecznik,który prezentuje się tak: Czytaj dalej »

Dodawanie i edytowanie Linkwithin

22 września 2014

Linkwithin czyli gadżet "podobne posty" dość popularny na blogu. Jeszcze za czasów bloga "Świat według blondynki" dostawałam maile z zapytaniem jak taki gadżet dodać,zmienić tekst z "You might also like" na własny,a najwięcej zapytań dotyczyło jak taki gadżet wyśrodkować,dlatego w dzisiejszym poście wam to zaprezentuje.

Pierwszą oczywistą rzeczą jaką musimy zrobić to dodać gadżet na naszego bloga,w tym celu wchodzimy na stronę LinkWithin ,dzięki której dodamy nasz gadżet.
Strona prezentuje się w ten sposób

 musimy zwrócić uwagę na pola do wypełnienia po prawej stronie. (1) W pierwsze pole wpisujemy nasz adres email,(2)w pole drugie wpisujemy link do naszego bloga,(3)w polu trzecim wybieramy platformę,na której umieszczony jest nasz blog,do wyboru są takie jak: Blogger,WordPress,TypePad i inne,(4)w ostatnim polu wybieramy ilość pokazujących nam się okienek z postami i klikamy (5) "Get Widget!"
Po uzupełnieniu i kliknięciu w "Get Widget!" przeniesie nas na kolejną stronę gdzie będziemy musieli kliknąć w "Install Widget" 


Po kliknięciu w to przeniesie nas na bloggera i pozostaje nam kliknąć tylko w "Dodaj Widżet" teraz nasz gadżet znajduje się na naszym blogu.


Jak zmienić "You might also like" na własny tekst

ZRÓB KOPIĘ ZAPASOWĄ SWOJEGO SZABLONU!
Przechodzimy do szablon - edytuj kod HTML

Kursor wstawiamy obojętnie jakim miejscu naszego szablonu i klikamy ctrl + f,pojawi nam się okno wyszukiwania,w które wpisujemy </head> i klikamy enter.

Po znalezieniu </head> wklejamy nad nim ten kod:

<script>linkwithin_text=&#'WŁASNY TEKST';</script>Klikamy "zapisz szablon".

Wyśrodkowanie LinkWithin

Przechodzimy do szablon - edytuj kod HTML i klikamy ctrl + f,pojawi nam się okno wyszukiwania,w które wpisujemy ]]></b:skin> i klikamy enter.


Przed ]]></b:skin> wpisujemy następujący kod:

.linkwithin_inner{
margin: 0 auto !important;
}


Klikamy "zapisz szablon" .
Czytaj dalej »

Jak wypełnić tekst tłem w Gimpie

17 września 2014


Teraz pewnie niektóre osoby ogarnęło przerażenie,ale wbrew pozorom Gimp jest bardzo przyjemnym programem graficznym - na prawdę. Wiem,że większość osób się zniechęca do niego po pierwszym kontakcie z nim,narzekając na brak różnych opcji i trudność w obsłudze (nie wiem czy tylko ja się z tym spotkałam) ale nie o tym tu mowa,w tym tutorialu nie będzie żadnego kombinowania. Przedstawię wam krótką instrukcję,jak zrobić bardzo ciekawy efekt np. na nasze nagłówki za pomocą kilku kliknięć. Oczywiście,mowa tu o wypełnianiu tekstu,dowolnym tłem,wybranym przez nas i nie ma się co bać,że sobie z czymś nie poradzimy.


1. Przygotowujemy tekst do wypełnienia.
Ja tekst przygotowuje w PhotoScape - dla mnie wygodniej. Oczywiście tekst można wprowadzić również w Gimpie.

Tekst utworzony w PhotoScape

Tekst tworzony w Gimpie

2.Tekstura
Kiedy mamy już zapisany nasz tekst otwieramy go w Gimpie ( jeśli tworzyliśmy tekst w Gimpie nie musimy zapisywać tekstu i otwierać od nowa,trzeba tylko tekst przełączyć w dół*) i w drugim oknie otwieramy nasze tło do napisu. Najprościej jest,znaleźć naszą teksturę,kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać "Edit with GIMP" 


3.Wypełnienie 
I. Klikamy prawym przyciskiem myszki na naszą teksturę i wybieramy edycja - skopiuj 


II. Następnie przechodzimy do drugiego otwartego okna z naszym tekstem,znowu klikamy prawy przycisk myszy i wybieramy edycja - wklej


III. Nasza tekstura zasłoniła cały tekst,jeśli chcemy mieć tylko jedną część tekstu wypełnioną,musimy przeskalować nasze tło,jeśli chcecie mieć cały tekst wypełniony,to śmiało możecie przejść do punktu V.


IV. Skalowanie,czyli dopasowanie tekstury do naszych potrzeb,ikonka skalowania wygląda tak:

Wybieramy ją i klikamy na nasze tło i dopasowujemy.


V. Kiedy już nasza tekstura jest dopasowana,klikamy na "Tryb" (w moim przypadku znajduje się on w kolumnie po prawej stronie) i zmieniamy z trybu "zwykły" na "tylko jaśniejszy"

 Następnie zaznaczamy w kolumnie bocznej naszą warstwę i klikamy w ikonkę "nowa warstwa" i "połącz w dół" zapisujemy i gotowe.

*łączenie w dół 
Klikamy prawym przyciskiem myszy na naszą tekturę,która znajduje się w prawej kolumnie i wybieramy "połącz w dół"


4. Efekt końcowy


Czytaj dalej »