DIY pudełeczka na prezent

30 października 2014


Dziś post z serii DIY,dawno tego typu postu nie było tutaj i bardzo zaniedbałam kategorię "DIY pomysły na prezent". Jak wiadomo prezent to nie tylko zawartość,ale również i opakowanie,które siłą rzeczy musi jakoś wyglądać,przyciągać uwagę. Dlatego dziś pokażę wam jak w prosty sposób techniką origami wykonać pudełeczka na małe podarunki.O szablony nie musicie się martwić,tak jak zawsze będą one do pobrania na końcu,a teraz przejdźmy do instrukcji naszego pierwszego pudełka.

1.


Na początek wycinamy nasz szablon,a następnie przerysowujemy go na papierze kolorowym,ze wszystkimi szczegółami,ponieważ tak będzie nam łatwiej potem zaginać poszczególne elementy.


2. Kiedy odrysujemy nasz szablon,to zabieramy się za wycięcie naszego pudełka


3. Następnie,po jednej i drugiej stronie naszego pudełka robimy nacięcia na liniach,które tworzą literę L.


4. Kolejne nacięcia jakie musimy zrobić to rozdzielenie ścianek naszego pudełka. W tym celu wystarczy naciąć najmniejsze ścianki.5. Kiedy już nasze ścianki są oddzielone,zaczynamy je zaginać w miejscy gdzie jest przerywana linia. Można zacząć od boków,a można od środka,ja zaczęłam zaginać środek.6. Kiedy już wszystko mamy pozaginane,to właśnie nadszedł czas na klejenie. Zaczynamy od klejenia tych najmniejszych ścianek po lewej stronie - prawą stronę zostawiamy w spokoju,jej nie kleimy. Kleimy je po zewnętrznej stronie i przyczepiamy do najdłuższej ścianki,która jest po środku.7. Następnie (również po lewej stronie) kleimy średnie ścianki na zewnątrz i przyklejamy do środka.8. Nasze pudełko jest już gotowe,wystarczy tylko włożyć upominek i zamknąć. Przy zamykaniu pudełka należy pamiętać aby najpierw boczne ścianki schować do środka.
Pudełko drugie

1. Pierwszy etap jest taki sam,jak w punkcie 1 i 2 poprzedniego pudełka.


2. Kiedy nasze pudełko jest już wycięte,zginały je na pół. W miejscu gdzie nasz bok nie ma okrągłego zakończenia,musimy wyciąć dziurki,które umożliwią nam zamknięcie pudełka. Trzeba pamiętać aby nie naciąć za dużo.
3. Kiedy mamy nasze nacięcie,to następną rzeczą jaką musimy wykonać jest zagięcie naszych boków na przerywanej linii.


4. Kiedy już nasze ścianki są zagięte,pozostaje nam tylko położyć drobiazg na środek i zamknąć.


4a. Zamykanie pudełeczka. Chwytamy jedną i drugą ściankę z okrągłym zakończeniem,następnie,ściankę z dziurką przekładamy przez wystające skrzydełka i to samo robimy z drugą ścinką z dziurką.

Pobierz szablon dla żółtego pudełka klikając TU   Pobierz szablon dla zielonego pudełka klikając TU

Co myślicie o serii postów "czwartkowe origami" ? 
Czytaj dalej »

DIY - kokardki z papieru

6 października 2014


Dzisiaj przedstawię wam,jak zrobić kokardki z papieru,które zaprezentowałam wam w poście z notatnikiem. Sposób ich zrobienia jest bardzo prosty,a materiały jakie będą nam potrzebne znajdą się w każdym domu. Jeśli macie odrobinę czasu i chcecie zrobić własnoręcznie ozdobę na pudełko,kartkę czy cokolwiek innego to zapraszam do zapoznania się z instrukcją.Papier nie musi być kolorowy,może być to zwykła biała kartka,pomalowana farbami/kredkami/flamastrami. Link do pobrania szablonu, na którym znajdują się małe i duże kokardki znajdziecie na końcu.

1. Bierzemy szablon i odrysowujemy każdy element naszej kokardki


2. Następnie wycinamy nasze odrysowane elementy


3. Następnie węższe boki (większa cześć kokardy) kleimy klejem i przyklejamy do środka4. Po złożeniu pierwszej części kokardki bierzemy mały pasek,który będzie służyć za nasz środek,kleimy go z jednej strony po całej długości,a pierwszą część kokardy z drugiej strony (w miejscu gdzie nie ma łączeń) na środku. Przyklejamy nasz pasek i zaginamy go z dwóch stron,tak aby objął środek kokardy.5. Teraz kleimy trzecią część kokardki na środku,a następnie wystarczy przykleić górną część kokardy do dolnej.
6. Nasza kokardka jest już gotowa 

Zdjęcia niestety są takie,a nie inne ponieważ w chwili obecnej nie dysponuje żadnym sprzętem foto - jedynie aparat w telefonie. 
Czytaj dalej »