Jak zmienić wygląd paska przewijania na blogu

24 listopada 2014


Pasek przewijania strony - mały szczegół,większość z nas nie zwraca nawet na niego uwagi jednak,fajnie to wygląda kiedy nawet taki mały szczegół komponuje się z naszym blogiem.
W dzisiejszym tutorialu pokaże wam jak w bardzo prosty sposób możemy odświeżyć nasz pasek przewijania na blogu.


Pamiętaj aby przed rozpoczęciem edycji szablonu zrobić kopię zapasową 1. Przechodzimy do szablon - edytuj kod HTML 
2. Klikamy kursorem w dowolne miejsce a następnie za pomocą CTRL + F wywołujemy okno wyszukiwania.
3. W oknie wyszukiwania wpisujemy ]]></b:skin> i klikamy enter.

4. Kiedy już znajdziemy wyszukiwany  przez nas fragment kodu to nad nim wklejamy następujący  kod:


::-webkit-scrollbar {
background:#fff;             
width:10px; 
}
::-webkit-scrollbar-thumb {
-webkit-box-shadow: inset 0 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.5);
background-image: -webkit-linear-gradient(top, #3FB1AE  10%, #3FB1AE 51%);
}
::-webkit-scrollbar-track {
}

background:#fff; - kolor tła 
width: 10px - szerokość naszego paska
background-image: -webkit-linear-gradient(top, #3FB1AE  10%, #3FB1AE 51%) - kolory naszego paska,jeśli ma być on w jednolitym kolorze to ten sam kolor musi byc zarówno przy 10% i przy 51% aby uzyskać efekt tzw ombre na naszym pasku zmieniamy kolor albo przy 10% albo przy 51% 
Jeśli chcemy mieć dwukolorowy pasek bez efektu ombre to zmieniamy 10 % na 51% (wartościami procentowymi możemy się bawić) 

Oto kilka przykładów: Czytaj dalej »

Jak zrobić podstawkę na telefon/wizytówki

22 listopada 2014


Dzisiejszy post jest znowu z kategorii DIY/origami,dowiecie się z niego jak za pomocą jednej kartki papieru w szybki sposób możecie wykonać podstawkę na wasz telefon lub wizytówki.

1. Na początek będziemy potrzebować kartki o wymiarach 15x15 cm,kolor według uznania.


2. Zginamy nasz kwadrat na pół,a następnie prawą i lewą stronę zaginamy do środka.
3. Prostokąt,który powstał,zaginamy na pół na zewnątrz.


4. Kolejnym etapem jest zagięcie rogów do linii po środku. Kolejność zaginania: prawy dolny róg,lewy dolny róg,prawy górny róg,lewy górny róg.


5. kiedy mamy już wszystkie zagięcia to przy środkowej linii powinny nam się pojawić wyraźnie zagięte małe rogi. Zaginamy teraz prawy górny róg,a następnie lewy dolny róg do środka.


6. Zginamy nasz prostokąt na pół,a następnie łapiemy za "dziobek" który utworzył się nam ze środkowej linii i chowamy cześć prostokąta bez zagiętych rogów pod część z zagiętym rogiem (robimy to z obu stron)

 7. Na koniec powinno to wyglądać tak:


8. Teraz wystarczy naszą podstawkę odwrócić i położyć telefon/wizytówkiZa jakość zdjęć przepraszam,niestety praca z popsutym aparatem jest ciężka.
Czytaj dalej »

Jak dodać teksturę do zdjęcia - Photoscape

17 listopada 2014


Photoscape to jeden z najprostszych programów w obsłudze jeśli chodzi o edytowanie grafiki.
Widziałam,że wiele osób poszukuje instrukcji jak dodać przezroczyste kółko/kwadrat/prostokąt lub właśnie teksturę do zdjęcia aby później na nim dodać tekst. Nie jest to nic trudnego do zrobienia musimy posiadać tylko program PhotoScape. W dzisiejszym tutorialu skupię się właśnie na dodaniu tekstury.

1. Otwieramy nasze zdjęcie w programie photoscape.


2. Następnie klikamy obiekt - następnie ikonkę zdjęcia i wybieramy "zdjęcie..."3. Otworzy nam się nowe okno i teraz należy wyszukać folderu z naszą teksturą i klikamy na nią.


4. Nasza tekstura pojawiła się już na zdjęciu. Pojawiło nam się kolejne okno,jednak do niego wrócimy za chwilę na razie je zamykamy,klikając "ok" lub "x",teraz trzeba dopasować naszą teksturę do zdjęcia.


Teraz najeżdżamy myszką na naszą teksturę,pojawią nam łapka,dzięki której możemy przesunąć naszą tekturę.


Kiedy nasza tekstura znajdzie się tam gdzie chcemy możemy zabrać się za dopasowanie jej do naszego zdjęcia. Mamy dookoła wklejonego obrazu małe,białe kwadraciki,najeżdżamy na nie i rozciągamy naszą teksturę do takiego rozmiaru jaki chcemy.


Kiedy nasza tekstura została już rozciągnięta,klikamy na nią,pojawia nam się okno,w którym wybieramy "właściwości" i pojawia nam się kolejne okno,które zamknęliśmy na początku tego punktu,a które teraz będzie nam potrzebne.


Teraz się zajmujemy naszym drugim oknem,które się pojawiło. Mamy w nim opcje "zaczernienie" ,dzięki której dostosujemy przezroczystość naszej tekstury.


5. Kiedy nasza tekstura już jest gotowa zabieramy się za dodanie tekstu. Przechodzimy do ikonki z literką "T" pojawia nam się okno,w którym należy wpisać tekst.Jak widzicie powyżej pod 1 znajduje się pole do wpisania tekstu,pod 2 lista czcionek do wybrania,pod 3 zmieniamy rozmiar naszego tekstu (jak widzicie dookoła tekstu też są takie małe kwadraciki,które służą do rozciągania go we wszystkie strony,ja korzystam właśnie z tej metody przy doborze rozmiaru tekstu) pod 4 znajduje się kolor tekstu,a pod 5 przycisk "ok" który klikamy jak wszystko już jest po naszej myśli. W edytorze tekstu znajdują się również inne opcje takie jak np. cień,na zrzucie ekranu tych innych opcji nie widać,bo przysłania lista z dostępnymi czcionkami,ale jak ktoś będzie chciał się bardziej pobawić z cieniem i pozycjonowaniem tekstu,to bez problemu te opcje w oknie tekstu znajdzie.

6. Aby nasz tekst się za bardzo nie rzucał w oczy i jakoś się komponował z naszą teksturą,możemy użyć opcji zaczernienia,tej samej,której użyliśmy przy dodaniu naszego obrazu,również po najechaniu myszką na tekst (tak samo jak przy teksturze) pojawi nam się łapka,dzięki której ustawimy nasz tekst w dowolnym miejscu.7. Efekt końcowy


Jak wam się podoba taki tutorial? :)
Czytaj dalej »

DIY jak zrobić wizytownik techniką origami

5 listopada 2014


W dzisiejszym poście chce wam pokazać jak w prosty sposób można zrobić miejsce na wizytówki i niech was nie przeraża,że są zrobione za pomocą techniką origami wbrew pozorom taki wizytownik wykonuje się bardzo szybko za pomocą kilku zagięć. Zaczynamy!
Na powyższym zdjęciu macie przedstawioną listę rzeczy,która będzie wam potrzebna do zrobienia wizytownika.

1. Bierzemy wybrany przez nas kolor papieru i rysujemy na nim kwadrat 20 cm na 20 cm i wycinamy go.2. Wycięty kwadrat składamy na pół 


3. Po zgięciu kartki w pół,musimy znowu ją rozłożyć. Teraz zaginamy kartkę z jednej i drugiej strony do linii,która powstała na środku.4. Po raz kolejny rozkładamy kartkę i do świeżo powstałych linii zaginamy każdy róg naszego kwadratu.5. Następnie tak zagięte boki znowu zaginamy do środka i odwracamy na drugą stronę.

6. Kolejnym krokiem jest odmierzenie na górze naszego prostokąta 4,5 cm a na dole (miejsce na wizytówkę) 4 cm w pionie i zagiąć do góry wewnętrzną stronę tak aby powstał nam kwadrat z rombem na środku.


7. Odstające elementy kleimy klejem i przyklejamy je.8. Nasz wizytownik jest już gotowy :)
Czytaj dalej »