Ostatnie MałgoLINKI - podsumowanie roku

31 grudnia 2015


Nadszedł w końcu ten czas gdzie wypadałoby zrobić podsumowanie roku. Tradycyjnie streszczę Wam co się działo u mnie, a później zasypię Was linkami do blogów/stron, które towarzyszyły mi przez ten czas i towarzyszyć będą nadal. Nie przedłużając, przejdźmy do podsumowania.

Prywatnie

 • W okresie styczeń-październik za wiele się nie działo. Próbowałam poprawić swój angielski, wynajdywałam kursy dotyczące grafiki, które zajmowały mi większość czasu. Z wielkim bólem serca muszę przyznać, że mniej skupiałam się na treningach i w stajni bywałam rzadko. Zaczęłam walkę ze swoją alergią.
 • Październik - bez boleśnie zaczęłam studiować grafikę oraz zmieniłam miejsce zamieszkania. 
 • Listopad oraz grudzień - zainwestowałam w sprzęt, który usprawni wykonywanie projektów. Oprócz tego, zmagałam się z projektami na zaliczenie, otworzyłam drugiego bloga, który pełni role rozbudowanego portfolio, newsletter oraz swój sklep

W internetach

 • Bez dwóch zdań, moimi odkryciami roku 2015 były blogi takie jak: Rudej blog, Candy Pandas, Losgrafikos (wcześniej Bigeyes) oraz Cały ja. Te blogi czytałam nagminnie - takie tam uzależnienie. 
 • Znalazłam kilka ciekawych banków zdjęć, jednak z Pexels korzystałam najczęściej. 
 • Gra The Bezier GamePo mimo, że krzywe nie stanowią dla mnie problemu i nie muszę uczyć się ich obsługiwać, to gra pochłonęła mnie całkowicie. 
 • Colourlovers - zbiór przeróżnych patternów. Wybór jest naprawdę duży. Bardzo często korzystałam z tej strony przy różnych fotomontażach. 

Wpisy na BlonpariiTOP 10 wpisów na Blonparii
 1. DIY - prezent na dzień chłopaka (i nie tylko) - wyświetlono 2212 razy
 2. Plany lekcji do pobrania za darmo - wyświetlono 1475 razy 
 3. To nie książka - odsłaniam dla Was kilka zadań - wyświetlono 1222 razy 
 4. Zmiana wyglądu tytułów gadżetów za pomocą kodu CSS - wyświetlono 1010 razy
 5. Kosmetyczny prezent dla alergika - wyświetlono 971 razy 
 6. Zrób ze mną szablon na bloga - wyświetlono 922 razy 
 7. Zniszcz ten dziennik - kolejne destrukcyjne zadanie - wyświetlono 824 razy 
 8. 6 plakatów do pobrania za darmo - wyświetlono 781 razy 
 9. Czasy podstawówki powracają z #PELE-MELE - wyświetlono 648 razy 
 10. Jak dodać formularz kontaktowy w podstronie - wyświetlono 643 razy 

Statystyka bloga

 • W tym roku Blonparię odwiedziliście 72 323 razy 
 • W sumie napisaliście: 2 004 komentarze 
 • Statystyka z grudnia prezentuje się tak: 

Jak Wam minął rok 2015? Będziecie miło go wspominać? :) 

Szczęśliwego Nowego Roku!
Czytaj dalej »

Dlaczego ludzie nie będą traktować mnie poważnie

28 grudnia 2015


To bardzo proste, bo studiuje kierunek artystyczny, a moja przyszła (mam nadzieję) praca będzie opierać się na rysowaniu i ciągłym siedzeniu przed komputerem - co to za praca, zero wysiłku przecież.

Skąd wiem, że ludzie nie będą mnie traktować poważnie po skończonych studiach? Bo już teraz mają z tym problem. Wystarczy, że padnie pytanie:
- Co studiujesz?
- Grafikę
- Szkoła artystyczna?
- Tak
Jak myślisz co wtedy następuje? Pogardliwe spojrzenia, wymądrzanie się, wyśmiewanie, bo przecież co można mieć po szkole artystycznej? Zostaje się tylko artystą, który później wbija zęby w parapet z głodu, bo ciężko jest mu się utrzymać z jego artyzmu. Wszystkie kierunki artystyczne studiuje się jak nie wiemy co ze sobą zrobić, ot kierunki na przeczekanie i może jest nadzieja na to, że kiedyś pójdziemy na przyszłościowy kierunek.

Kiedyś planowałam iść na psychologię lub prawo. Nie będę ukrywać, że prawem zaczęłam się interesować dzięki mojej mamie. Miałam swój schemat, którego się trzymałam od gimnazjum. Przez 5 lat każdemu kto zapytał się mnie o to, co planuje robić w przyszłości odpowiadałam, że będę prawnikiem. Szczęście w rodzinie było wielkie. Do czasu. W klasie maturalnej (właściwie to w wakacje przed klasą maturalną) odkryłam, że prawo to nie jest to. Nie kręci mnie nauka historii, a uczenie się różnych kodeksów przyprawiałoby mnie o ból głowy. Odkryłam za to coś, co zostało zapomniane, stłumione przez presje otoczenia, wiecie tą całą gadaniną o prestiżowych kierunkach, po których ma się kasy jak lodu. Przypomniało mi się jak bardzo lubię rysować, jak bardzo lubię tworzyć różne grafiki, robić fotomontaże. Miałam to na wyciągnięcie ręki. Przecież robiłam to za każdym razem jak tylko się nudziłam lub miałam zły dzień. Wtedy stwierdziłam, że zaczynam szukać kierunku, który sprawia mi przyjemność. Nie chciałam iść na kierunek, który jest prestiżowy. Nie czuje potrzeby pokazywania się przed rodziną i znajomymi i mówić jaka to ja nie jestem, bo dostałam się na prawo. Byłoby to dla mnie udręką. Wierze, że niektórzy wybierają takie kierunki jak prawo z czystej pasji, naprawdę w to wierze, ale znam osoby, które wybrały ten kierunek ze względu na prestiż, żeby się pokazać i przy okazji wywyższyć.

Wybrałam grafikę. O zmianie moich priorytetów nie wspominałam nic do czasu wypełnienia deklaracji maturalnej - tej ostatecznej w lutym. Wtedy poinformowałam moją mamę o tym, że idę do szkoły artystycznej. Mama zawsze akceptowała moje decyzje i nigdy nie miała mi tego za złe, nie komentowała, że marnuje sobie życie, nie mówiła, że później będę bez pracy albo że zmarnuje sobie tylko czas, pieniądze i nic z tego nie będę miała. Zaakceptowała. Nawet się z tego cieszy.

Gorzej było z resztą rodziny. Od nich już zaczęłam słyszeć, że się tylko zmarnuje, zmarnuje pieniądze i czas, które mogłabym przeznaczyć na naukę czegoś bardziej konkretnego, a nie na jakąś grafikę, bo co to jest za zawód grafik? Tylko się siedzi przed komputerem i nic nie robi. Już nie pękali tak z dumy. Miałam wrażenie, że się mnie wstydzą, a jak ktoś z ich znajomych się zapytał o to co robię, to odpowiedź była zawsze jedna i ta sama "A jakąś tam grafikę studiuje".

Czułam się tak jakbym dostawała nożem w plecy. Bardzo mnie to dotknęło. Dotknęło mnie to, że moi bliscy nie akceptują mojej decyzji, że nie rozumieją tego, że chce studiować dla siebie, mieć z tego przyjemność, chciałam, aby nauka to nie była udręka tak jak w gimnazjum czy liceum, gdzie musiałam się uczyć rzeczy, które kompletnie mnie nie interesowały.

Postawiłam na swoim. Szczęśliwa, spełniona i zmagająca się z ciągłymi docinkami. Odkąd zaczęłam studiować usłyszałam już wiele. Chcecie listę największych usłyszanych hitów? Proszę bardzo:

 • "Grafikiem można być w wolnych chwilach, a nie na stałe"
 • "Graficy nie pracują na etat"
 • "Z grafiki nie wyżyjesz"
 • "Po co ci to jak ja siądę przed komputer i zrobię to samo, bez uczenia się"
 • "Ile kasy biorą za takie coś?! Przecież ja to machnę w 15 minut i nic za to nie wezmę, bo bym się ośmieszył"
 • "Artystka się znalazła...ciekawe jak sobie w życiu poradzisz"
 • "Kto to widział, żeby przez cały dzień tylko rysować i nic więcej nie robić. To nie są studia. Bardziej przedszkole dla dorosłych. To kiedy zmieniasz kierunek?"
 • "Artystka, ale twój chłopak ma dobry zawód? Bo wiesz musi sporo zarabiać, żeby was utrzymać"

Na początku rzeczywiście mnie to ruszało, teraz się z tego śmieje. Jednak, to wszystko pokazuje, że ludzka mentalność się nie zmienia, nawet wśród młodych ludzi, którzy mieli wpajane przez rodziców, że kierunki artystyczne nic nie dają. Rzeczywiście, kiedyś studiowanie kierunku artystycznego było ryzykowane. Teraz, wszelkiego rodzaju ilustracje, infografiki etc. otaczają nas dookoła. Jak myślisz kto to wszystko robi? Niestety, ale muszę Cię zmartwić i to nie jest zwykły Kowalski co rano grzecznie idzie do pracy, a wieczorami siada przed komputer i w 15 minut tworzy nowy projekt reklamy. To jest zasługa tych wszystkich "przymierających głodem" artystów. 

Wiem, że nie będziesz traktować mnie poważnie, bo w końcu jestem w "przedszkolu dla dorosłych". Ja tylko rysuje, maluje, siedzę przed komputerem. Ja nie wiem co to znaczy ciężka praca i mnóstwo nauki. Przecież w szkole artystycznej nic się nie robi, a tym bardziej nie zdobywa się przyszłościowego zawodu. Ja tylko marnuje swój czas i pieniądze, ale pamiętaj o tym, że jak kiedyś będziesz zakładać firmę, to o zrobienie identyfikacji wizualnej poprosisz właśnie taką osobę, która "marnowała cenny czas" i wtedy Twoje wybitne wykształcenie pomoże Ci w tym, aby za ten projekt zapłacić.

Zdjęcie autorstwa Oli
Czytaj dalej »

Zmiana wyglądu stopki bloga i pagera

23 grudnia 2015


Bawiliśmy się w zmiany wyglądu poszczególnych elementów na blogu, dzisiaj przyszedł czas na stopkę bloga i pager bloga, czyli to co jest na samym końcu i rzadko kiedy ktoś się bierze za to, aby coś z tym zrobić. Pokażę jak zmienić stopkę bloga i pager.

Wszystkie zmiany będziemy wprowadzać w projektancie szablonów czyli w miejscu, które jest nam wszystkim dobrze znane i nie powinno być problemów ze zrozumieniem :)

Nasza stopka i pager bloga na początku wygląda tak:Skoro już wiemy jak się to wszystko prezentuje to zaczniemy od usunięcie niepotrzebnych rzeczy, czyli "Technologia Blogger" i  "Subskrybuj: Posty (Atom)". Do tego będzie nam potrzebny kod:

.Attribution, .feed-links {display: none;}


Jak się już pozbyliśmy niepotrzebnych rzeczy to teraz przejdźmy do pagera. Te kropki za "Strona główna" nie wyglądają ciekawie, a i sam napis jakiś takie mały, więc szybciutko to zmieniamy. Pomoże nam w tym ten oto kod:

#blog-pager {
background: transparent;
font-size: 18px;
text-transform:uppercase;
letter-spacing: 2px;
}


Chyba, że ktoś woli taką wersję: 

#blog-pager {
background: transparent;
font-size: 18px;
letter-spacing: 2px;
}

Mamy jeszcze jedną możliwość, a mianowicie możemy dodać własne tło do pagera bloga

#blog-pager {
background: url(LINK DO OBRAZKA);
font-size: 18px;
text-transform:uppercase;
letter-spacing: 2px;
}Skoro już skończyliśmy z pagerem to przechodzimy do stopki. Jak widzicie w szablonie Simple jest przerywana linia. Wiem, że może ona komuś nie pasować, dlatego pokażę Wam jak się jej pozbyć lub zmienić jej wygląd. Zaczniemy od kodu, który będzie bez linii. 

.footer-outer {
border-top: transparent;
}No to teraz kod na zmianę wyglądu linii

.footer-outer {
border-top:3px solid #bb2188;
}.footer-outer {
border-top:3px dotted #bb2188;
}


.footer-outer {
border-top:3px double #bb2188;
}


Możemy do naszej stopki dodać tło 

.footer-outer {
background: url(http://i1291.photobucket.com/albums/b555/parma9/pa_zpswu2u1avk.png);
border-top: 1px solid transparent;
}


Wszystkie kody można używać również w innych szablonach. 
Czytaj dalej »

Jak dodać gadżet "zobacz podobne wpisy" na bloggera

21 grudnia 2015


Nie mówię tutaj o gadżecie Linkwithin, do którego już była robiona instrukcja. Mowa tutaj o gadżecie podobnym do Linkwithin, ale nie musimy wchodzić na różnego rodzaju strony, aby wygenerować kod do danego gadżetu. Gadżet ten działa na bazie etykiet i pojawi się nam na stronie po wklejeniu jednego skryptu oraz po oznaczeniu wpisów etykietami.

1. Przechodzimy do szablon - (zrób kopię zapasową szablonu) - edytuj kod HTML 2. Klikamy kursorem w obojętne jakie miejsce w kodzie i wybieramy ctrl+f lub (Mac) cmd+f i w okienko, które nam się pojawi wpisujemy </body>, a następnie klikamy enter.


3. Po wyszukaniu </body> tuż NAD tym znacznikiem wklej poniższy kod:


<!-- BEGIN CODE IT PRETTY RELATED POSTS GALLERY CODE -->
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
<style>
.related-posts {
  width: 100%;
  margin: 2em 0;
  float: left;
}
.related-posts ul li {
  list-style: none;
  margin: 0 5px;
  float: left;
  text-align: center;
  border: none;
}
</style>

<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.1/jquery.min.js"></script>
<script>
//<![CDATA[
$(document).ready(function() {


  //CODE OPTIONS
  var maxSearched = 500;
  var minimum = 3;
  var maximum = 5;
  var imageSize = 150;
  var roundImages = false;
  var relatedTitle = true;
  var labelInTitle = true;
  var relatedTitleText = "more posts about";
  var defaultImage = "";
  var campaignTracking = false;
  var campaignSource = "";
  var campaignMedium = "";
  var campaignName = "";
  var postLabels = $('.post-labels a');
  var insertBefore = $('.post-footer');

  //END CODE OPTIONS - DO NOT EDIT BELOW THIS LINE
  var labels=[];var label;var alternateLabel;var minposts=minimum-1;if(postLabels.length===1){label=postLabels.text().trim()}else if(postLabels.length>1){$(postLabels).each(function(){labels.push($(this).text().trim())});label=labels[Math.floor(labels.length*Math.random())];var labelLocation=labels.indexOf(label);if(labelLocation===labels.length-1){alternateLabel=labels[labelLocation-1]}else{alternateLabel=labels[labelLocation+1]}}if(label!==undefined){var title=$(".entry-title").text().trim();var labelCount=0;var alternateLabelCount=0;var matches=[];var url=$('link[rel="alternate"][title*="Atom"]').eq(0).attr("href");$.ajax({url:url,data:{"max-results":maxSearched,alt:"json-in-script"},dataType:"jsonp",success:function(e){$.each(e.feed.entry,function(t,n){if(e.feed.entry[t].category!==undefined){var r=[];for(var i=0;i<e.feed.entry[t].category.length;i++){r.push(e.feed.entry[t].category[i].term)}if($.inArray(label,r)!==-1){labelCount++}if($.inArray(alternateLabel,r)!==-1){alternateLabelCount++}}});if(labelCount<=minposts&&alternateLabelCount>=minposts){label=alternateLabel}$.each(e.feed.entry,function(t,n){if(e.feed.entry[t].category!==undefined){var r=[];for(var i=0;i<e.feed.entry[t].category.length;i++){r.push(e.feed.entry[t].category[i].term)}if($.inArray(label,r)!==-1){var s=e.feed.entry[t].title.$t.trim();if(s!==title){var o;for(var u=0;u<e.feed.entry[t].link.length;u++){if(e.feed.entry[t].link[u].rel==="alternate"){o=e.feed.entry[t].link[u].href}}var a;if(e.feed.entry[t].media$thumbnail!==undefined){a=e.feed.entry[t].media$thumbnail.url.split(/s72-c/).join("s"+imageSize+"-c")}else{a=defaultImage}if(matches.length<maxSearched&&campaignTracking===false){matches.push('<li><a href="'+o+'"><img src="'+a+'" alt="'+s+'" nopin="nopin">'+s+"</a></li>")}else if(matches.length<maxSearched&&campaignTracking===true){matches.push('<li><a href="'+o+"?utm_source="+campaignSource+"&utm_medium="+campaignMedium+"&utm_campaign="+campaignName+'"><img src="'+a+'" alt="'+s+'" nopin="nopin">'+s+"</a></li>")}}}}});if(matches.length>=minimum){if(relatedTitle===true&&labelInTitle===true){insertBefore.before('<div class="related-posts"><h5>'+relatedTitleText+' <span class="related-term">'+label+"</span></h5><ul></ul></div>")}else if(relatedTitle===true&&labelInTitle===false){insertBefore.before('<div class="related-posts"><h5>'+relatedTitleText+"</h5><ul></ul></div>")}else{insertBefore.before('<div class="related-posts"><ul></ul></div>')}matches.sort(function(){return.5-Math.random()});for(var t=0;t<maximum;t++){$(".related-posts ul").append(matches[t])}}insertBefore.css("clear","both");$(".related-posts ul li").css({"max-width":imageSize,"border":"none","padding":"0"});if(roundImages===true){$(".related-posts ul li img").css({"width":imageSize,"height":imageSize,"border-radius":"50%"})}else{$(".related-posts ul li img").css({"max-width":imageSize,"height":"auto"});}}})}
});
//]]>
</script>
</b:if>
<!-- END CODE IT PRETTY RELATED POSTS GALLERY CODE -->

4.  Analiza kodu:

Pierwsza część kodu - CSS:

<style>
.related-posts {
  width: 100%;
  margin: 2em 0;
  float: left;
}
.related-posts ul li {
  list-style: none;
  margin: 0 5px;
  float: left;
  text-align: center;
  border: none;
}
</style>

W tej części kodu możemy podopisywać sobie różne style jak np. obramowania, cienie etc.

Druga część kodu (wartości na kolorowo są zmienne):

 //CODE OPTIONS
  var maxSearched = 500;  var minimum = 3;  var maximum = 5;  var imageSize = 150;  var roundImages = false;  var relatedTitle = true;
  var labelInTitle = true;  var relatedTitleText = "Zobacz również:";  var defaultImage = "";
  var campaignTracking = false;
  var campaignSource = "";
  var campaignMedium = "";
  var campaignName = "";
  var postLabels = $('.post-labels a');
  var insertBefore = $('.post-footer');

Tutaj są ustawienia dotyczące naszego gadżetu. 

Ilość przeszukiwanych postów na blogu. Jeśli chcemy, aby wyszukiwało nam mniej powiązanych wpisów, to po prostu musimy zmienić liczbę na mniejszą. 500 - to maksymalna liczba. 
Najmniejsza ilość pokazywanych wpisów 
Największa ilość pokazywanych wpisów 
Rozmiar miniatur
Zaokrąglenie lub brak zaokrąglenia miniatur. Jeśli chcemy mieć zaokrąglone miniatury musimy false zamienić na true
Pokazywanie z jakich etykiet wyświetlany jest wpis czyli np. "Zobacz również: lifestyle". Jeśli chcemy mieć sam napis "Zobacz również:" musimy zmienić true na false  
Tekst jaki ma się pojawić nad polecanymi wpisami 

4. Efekt końcowy:

WAŻNE! Aby polecane wpisy się wyświetlały musimy mieć przynajmniej 3 wpisy oznaczone tą samą etykietą!
Czytaj dalej »

Szablon do pobrania za darmo - Aloha!

20 grudnia 2015


Szablon zawiera:

 • Strzałkę "do góry" tzw. "back to top" 
 • Brak automatycznego skracania wpisów 
 • Automatyczne dopasowanie zdjęć we wpisie oraz w kolumnie bocznej w gadżecie "O mnie" 
Paleta kolorystyczna:


Font użyty w nagłówku: 
Dancing Script (pogrubienie) - zainstalowany już w Bloggerze

Czcionki użyte w szablonie:
Open Sans i Oswald

Czytaj dalej »

Szablon do pobrania za darmo - girl lifestyle

19 grudnia 2015Szablon zawiera:

 • Rozwijane menu 
 • Menu tzw. sticky, które "przykleja się" do górnej krawędzi bloga po scrollowaniu strony
 • Strzałkę "do góry" tzw. "back to top" 
 • Automatyczne skracanie wpisów 
Paleta kolorystyczna: 


Fonty użyte w nagłówku: 


Czcionka użyta w szablonie - Open Sans 

Czytaj dalej »

Kosmetyczny prezent dla alergika

17 grudnia 2015


Powiem Wam szczerze, że świąt nie obchodzę, ale w grudniu mam jeszcze inne okazje do otrzymania prezentów jak np. mikołaj i urodziny. Nigdy nie piszę o kosmetykach, bo najzwyczajniej w świecie nie mam ich za wiele i się na tym nie znam, ale są też takie, które towarzyszą mi od dłuższego czasu i zawsze z wielką starannością je wybieram. Nie będę ukrywać, że bardzo lubię dostawać w prezencie kosmetyki przeznaczone dla skóry alergicznej. Najlepiej w dużych ilościach, bardzo dużych :) Zawsze szybko zostaną zużyte, a moje szczęście jest wielkie.

Jak pewnie wiecie są firmy, które takie kosmetyki mają w przystępnych cenach i nie nadszarpną zbytnio naszych funduszy, ale są też takie, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić. W takim wypadku warto poczekać do jakiejś okazji aby je otrzymać. Osobiście, zawsze mojej babci, mamie czy innym osobom z rodziny, które planują mi kupić prezent wspominam o takich właśnie kosmetykach.

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam listę kosmetyków dla alergika, które osobiście przetestowałam, a wierzcie mi, że ze mną jest naprawdę duży problem jeśli chodzi o takie rzeczy, bo niestety ciężko jest cokolwiek dobrać przez to, że posiadam alergię III stopnia i moja skóra wchodzi w bardzo nieciekawe reakcje jeśli chodzi o kosmetyki. Mam nadzieję, że ta lista pomoże Wam w jakiś sposób.

WŁOSY


1. Ziaja - szampon oliwkowy odżywczy | 2. Ziaja (ziajka) - Żel do ciała i włosów dla dzieci i niemowląt | 3. Tołpa - botanic, gardenia tehitańska | 4. Ziaja (ziajka) - szampon dla dzieci i niemowląt

TWARZ

Do mycia


1. Tołpa - dermo face, physio - emulsja micelarna do mycia twarzy | 2. Tołpa - dermo face, physio - mleczko do mycia twarzy i oczu | 3. Ziaja (ULGA) - olejek myjący do twarzy i ciała | 4. Pharmaceris A - łagodząca pianka myjąca do twarzy i oczu | 5. Pharmaceris A - nawilżający fizjologiczny żel do mycia twarzy i oczu | 6. Tołpa - dermo face, physio - płyn micelarny do mycia twarzy i oczu | 7. Tołpa - dermo face, physio - żel do mycia twarzy i oczu | 8. Ziaja (ULGA) - żel myjący do twarzy i ciała 

Kremy 

1. Ziaja - krem łagodzący dla dzieci i dorosłych | 2. Ziaja - krem nagietkowy | 3. Ziaja - krem witaminowy nawilżający | 4. Ziaja - krem oliwkowy naturalny | 5. Ziaja (ULGA) - krem łagodzący na dzień redukujący podrażnienia 

6. Ziaja - bio żel pod oczy i na powieki | 7. Ziaja - krem pod oczy i na powieki z bławatkiem | 8. Ziaja - krem oliwkowy pod oczy i na powieki | 9. Ziaja - krem pod oczy z witaminą e | 10. Pharmaceris A - multilipidowy krem odżywczy do twarzy | 11. Pharmaceris A - lekki krem głęboko nawilżający do twarzy 

Toniki 

1. Ziaja - tonik do twarzy płatki róży | 2. Ziaja - tonik do twarzy witaminowy | 3. Tołpa - dermo face, physio - tonik nawilżający

CIAŁO

Do mycia 

1. Ziaja (ziajka) - żel do ciała i włosów | 2. Tołpa - botanic, amarantus - nawilżający żel pod prysznic | 3. Ziaja (ULGA) - olejek myjący do twarzy i ciała | 4. Tołpa - botanic, białe kwiaty - delikatny żel pod prysznic | 5. Ziaja (ULGA) - żel myjący do twarzy i ciała

Balsamy/mleczka 


1. Ziaja - balsam do ciała naturalny oliwkowy | 2. Ziaja (ziajka) - mleczko do ciała dla dzieci i niemowląt | 3. Ziaja - mleczko do ciała naturalne oliwkowe | 4. Tołpa - dermo, atopic - lipidowy balsam regenerujący do ciała 

To są wszystkie kosmetyki, które udało mi się przetestować. Mój obecny zestaw do pielęgnacji wygląda tak:

 1. Ziaja (ziajka) - żel do mycia ciała i włosów dla dzieci - sprawdza się u mnie jako szampon i żel pod prysznic 
 2. Ziaja (ULGA) - żel myjący do twarzy i ciała - używam tylko do mycia twarzy 
 3. Ziaja - krem nagietkowy 
 4. Ziaja - krem pod oczy i na powieki z bławatkiem 
 5. Ziaja - tonik do twarzy płatki róży 
 6. Ziaja (ziajka) - mleczko do ciała dla dzieci i niemowląt 


Czytaj dalej »

Lista graficznych gier

14 grudnia 2015


O graficznych grach wspomniałam już przy ostatnim podsumowaniu miesiąca. Planowałam ten wpis opublikować wcześniej, ale więcej osób chciało plakaty. Nie ukrywam, że wyszło to tylko na lepsze, bo miałam akurat okazję do tego, aby poszerzyć tę listę o nowe gry. Takim oto sposobem, mam dla Was zbiór 10 gier, które pomogą Wam obsługiwać się krzywymi (trzeba pamiętać o tym, że każda grafika jest robiona na podstawie krzywych), będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat fontów oraz będziecie mogli przekonać się o tym, czy wiecie co to znaczy estetyka. Oczywiście nie zabraknie zabawy z kolorami i logo. Wszystkie gry przetestowałam i wybrałam te, które (według mnie) są warte uwagi.

Brandseen - Sprawdź, jak bardzo jesteś spostrzegawczy i spróbuj dopasować prawidłowo kolory do danego logo.

RGB Challenge - Sprawdź, czy potrafisz odgadnąć jaki kolor w RGB jest przedstawiony.


Shape Type - za pomocą różowych punkcików (krzywych) popraw kształt liter


The Bezier Game - dzięki tej grze nauczysz się obsługiwać krzywych czyli inaczej narzędzia pióra w programach graficznych. Dzięki temu poznasz jak to działa.


The color - Sprawdź czy masz dobre oko i umiesz odróżnić jaśniejszy odcień danego koloru od reszty (uwaga, po paru planszach kolory zaczynają się zlewać)


Pen Tool Game - Gra od Adobe. Za pomocą krzywych trzeba ustalić trasę dla kosmity, aby trafił do swojej planety.


Font Game - odgadnij jaki to font.


Kern Type - Spróbuj optymalnie ustawić pary znaków w słowie tak, aby tworzyły harmonijną całość

Color - Jak dokładnie umiesz dopasować kolor na palecie koloru do tego, który się pojawi.


LogoQuiz - Odgadnij logo znanych firm


Lubicie takie gry? 

NEWSLETTERBulk email software by FreshMail


Czytaj dalej »

Jak zrobić kolorowy element na czarno-białym tle w Photoscape

3 grudnia 2015


Dzisiaj przygotowałam dla Was bardzo prostą i krótką instrukcje, dzięki której możecie zrobić kolorowy element na czarno-białym tle. Taka instrukcja już się pojawiła na blogu, ale w programie GIMP, dziś chce Wam zaprezentować tą instrukcje w programie Photoscape. Efekt kolorowego elementu na czarno-białym tle uzyskamy w łatwiejszy sposób niż w GIMPie, ponieważ tutaj omija nas praca na warstwach i nie musimy bawić się w zaznaczenie danego elementu.

1. Otwieramy program Photoscape i wybieramy "Edytor".


2. Wybieramy zdjęcie i klikamy na zakładkę "Tools".


3. Następnie wybieramy "Effect Brush" i "Skala szarości".


4. Wybieramy rozmiar pędzla i "malujemy" nasze elementy na zdjęciu, które mają być czarno-białe. Polecam użyć narzędzia lupki, aby nasza przeróbka była bardziej precyzyjna.5. Efekt końcowy:


Zdjęcie do instrukcji powstało dzięki uprzejmości Oli.


NEWSLETTER


Email
                                                                        Czytaj dalej »

MałgoLINKI - podsumowanie listopada

1 grudnia 2015


Szczerze mówiąc myślałam, że listopad będzie mi się strasznie dłużył. Całę szczęście tak nie było i dobrze, bo chce już odbębnić te mikołajki, urodziny, święta i ten jeden wielki zamęt, który niedługo nastąpi. W listopadzie wiele się nie zmieniło nadal jest dużo pracy, nadal męczę się z identyfikacją wizualną firmy, ale znalazłam odrobinę czasu aby otworzyć swój sklep, stworzyć dla Was newsletter, trochę odpocząć oraz udało mi się kupić (w końcu) okulary, bo ostatnio mój kiepski wzrok dał mi do zrozumienia, że czas najwyższy na ten krok (przypomniał mi przy próbie robienia projektu). Nawet udało mi się zainwestować w tablet graficzny (po długim namyśle) i muszę nauczyć się z niego korzystać, bo na razie ciągle chwytam za myszkę. To tyle u mnie. Czas na podsumowanie w linkach.

 1. Zacznę tak trochę nietypowo, bo od reklamy. Niewątpliwie jest to najpiękniejsza reklama jaką widziałam
 2. Wiecie, że grafiki powstają na bazie krzywych? Krzywe zazwyczaj są oznaczone piórem w programach graficznych. Jeśli chcemy się brać za tworzenie grafiki, to dobrze by było umieć się owymi krzywymi obsługiwać. Ta gra Wam w tym pomoże
 3. Skoro już jesteśmy przy grach, które pomogą nam przy projektowaniu graficznym, to warto zwrócić uwagę również i na tekst. Trzeba zapamiętać, że tekst również tworzy grafikę, więc, macie okazje sprawdzić swoje poczucie estetyki
 4. Pani Magda u siebie na blogu pokazała bardzo ciekawe, proste i świąteczne DIY
 5. Darmowe narzędzie online do tworzenia ładnych i przejrzystych treści na bloga (również infografik).
 6. Bardzo oryginalny i prosty sposób na organizacje zdjęć [ENG]
 7. 5 bajkowych miejsc - podróż śladami bohaterów z najsłynniejszych bajek i filmów fantasy
 8. Bardzo ciekawy artykuł o dziesięciu ludzkich (najgorszych) nawykach
Ostatnio na blogu:

Listopad był trochę lepszy od października, ale to jeszcze nie jest to - niestety. Jednak ciesze się z tego, że nie jest gorzej, jest stabilnie :)

Opublikowanych wpisów: 8
Statystyka: NEWSLETTER


Email
                                                                        Czytaj dalej »