Metamorfoza bloga W świecie Aleksandry

16 czerwca 2016


Pamiętacie jak wspomniałam o akcji "Metamorfozy blogów"? Było dużo głosów za, ale za bardzo nie miałam kiedy się za to zabrać. Ostatnio, oddałam jedno z paru zamówień, więc postanowiłam w końcu się zebrać w sobie i zrobić wpis z tej serii.

Szablon, który przeszedł metamorfozę znajduje się na blogu Oli. Poprzedni szablon nie był zły, ale Ola bardzo chciała, aby jej nowy wygląd bloga był połączeniem darmowego szablonu Laguna oraz Flora (które możecie cały czas pobierać). Również w zamówieniu pojawiła się prośba o nowy typograficzny nagłówek.


Zmiana nagłówka

Jak można zauważyć zmiana fontów w nagłówku wyszła jak najbardziej na + i pozbyliśmy się tego wielkiego A, które tak naprawdę trochę robiło nam zamieszanie.

Wygląd wpisów Jak widzicie pozbyliśmy się ramki wokół wpisu, datę wpisu i autora przenieśliśmy pod tytuł,  a czytaj więcej przestawiliśmy na prawą stronę. Pozbyliśmy się również etykiet ze stopki wpisu - krótko mówiąc, cały układ wpisu jest układem z szablonu Flora.


Kolumna boczna 
Jak widzicie w kolumnie bocznej zmieniliśmy obramowanie gadżetów na jedną, ciągłą kolumnę w odcieniu szarości, zmieniliśmy również tytuły gadżetów, ikony społecznościowe oraz wygląd popularnych postów. Całą kolumna boczna jest z szablonu Laguna.

Menu/ Strony 


Tutaj ciężko jest to pokazać, ale pozbyłyśmy się linii nad i pod stronami, zmieniłyśmy font oraz wykonałyśmy drobny zabieg tak jak w szablonie flora, czyli - menu "przykleja się" do górnej krawędzi bloga po scrollowaniu strony.


Cały szablon przed i po Mała informacja na koniec, żeby nie było wątpliwości - poprzedni szablon został całkowicie usunięty, nic nie było w nim zmieniane. 

Chcesz mieć nowy szablon? KLIKNIJ TUTAJ aby zamówić. 

15 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie to wyszło. Jest teraz bardziej poukładane, pasek boczny jest dla mnie rewelacyjny po zmianie. Ja bym jeszcze poradziła, żeby treść w poście nie była taka zlana, lepiej czyta się mimo wszystko te poprzednie informacje. Przepięknie to wykonałaś ;)) nie mogło być zresztą inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Treść wpisu jest taka "zlana" tylko na stronie głównej ponieważ jest zastosowane automatyczne skracanie wpisów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze podchodzę z dużym podziwem do metamorfoz blogowych, bo sama jestem oporna przed podjęciem się takich zmian. Wszystko wygląda tak czysto, profesjonalnie i po prostu pięknie. Naprawdę dobra robota! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze raz bardzo dziękuję :) Szablon jest cudowny i korzysta mi się z niego bardzo dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi też Gosia pomogła :) Tak zaczarowała mój szablon, że teraz sama z przyjemnością wchodzę na własnego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba zaryzykować :) Ja się odważyłam, radocha nie zna granic ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna zmiana, ogromny plus za większe zdjęcia i kolumnę boczną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że jesteście zadowolone ze swoich szablonów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super zmiana :) Szczególnie jeśli chodzi o zmianę kolumny bocznej :)
  Oj Małgosiu nasze zgłoszenie pewnie niebawem do Ciebie wpłynie!!!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Metamorfoza wyszła genialnie! Sto razy bardziej podoba mi się efekt "po";)
  Pozdrawiam serdecznie!
  P.S.
  Mój blog zmienił adres od teraz zapraszam na www.namalowane.pl/blog. Proszę zmień sobie mój adres w obserwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładna zmiana. Mój blog dopiero co się tworzy i wiele rzeczy można w nim poprawić, ale wszystko w swoim czasie. Może kiedyś też się do Ciebie zgłoszę po pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ma problemu, mój e-mail jest czynny 24/7 :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Niby wiele się nie zmieniło, ale zmiany jak najbardziej na plus. Jest bardziej czytelnie i tak jakoś przyjemniej dla oka. Aż samej zachciało mi się takich zmian :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak to ślicznie wygląda!

  OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Uznaje tylko konstruktywną krytykę
- Każdy komentarz to motywacja dla mnie.
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona