Wyświetlanie gadżetu, tylko na stronie głównej - Blogger

17 stycznia 2017


Po publikacji szablonu do pobrania Ms. mint brown - który został udostępniony już dość dawno - dostałam i dostaje sporo maili z zapytaniem "jak ukryć kolumnę boczną we wpisie" lub "jak ukryć gadżet, aby nie pokazywał się na podstronie z wpisem". Postanowiłam, że zrobię wpis o tym, jak to wykonać i rozwiać Wasze wątpliwości. Od razu mówię, że (dla niektórych) niestety, będziemy bawić się w HTMLu.

1. Przechodzimy do szablon - edytuj kod HTML
2. Wyszukujemy <b:skin>...</b:skin> lub </b:skin> - Zwinięty lub rozwinięty CSS. Tak to będzie wyglądać w jednym i drugim przypadku:3. POD <b:skin>...</b:skin> lub </b:skin> wklejamy kod:

<b:if cond='data:blog.url == &quot;#&quot;'>
<style>
Selektor {
display: none !important;
}
</style>
</b:if>

4. Analiza kodu:

<b:if cond='data:blog.url == &quot;#&quot;'>
<style>
Selektor{
display: none !important;
}
</style>
</b:if>

# - zamieniamy na link, postu/podstrony, w której chcemy ukryć nasz gadżet
Selektor - wpisujemy selektor gadżetu do ukrycia

! Nie musimy tworzyć nowego kodu, jeśli chcemy ukryć więcej niż jeden gadżet. Wystarczy, że po przecinku napiszemy kolejne selektory. Przykład:

<b:if cond='data:blog.url == &quot;#&quot;'>
<style>
Selektor, Selektor2 {
display: none !important;
}
</style>
</b:if>


2 komentarze:

  1. Twój blogu znowu tak pięknie się zmienił <3 O wiele bardziej podoba mi się nowe logo, poprzednie trochę mało charakterystyczne było. No i ten róż <3 Aż się chce wrócić na bloggera, jak cuda, które na nim tworzysz :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A wiesz, że mi również poprzednie bardzo nie pasowało, może dlatego, że zrobiłam je na szybko, z chęci szybkich zmian, a tak naprawdę nadal brakowało mi "tego czegoś". Czyli mówisz, że nie przesadziłam z różem? :D

    OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Uznaje tylko konstruktywną krytykę
- Każdy komentarz to motywacja dla mnie.
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona